Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşur?

Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur?

Muhabbet kuşları çevresinde gördükleri hareketleri veya duydukları sesleri taklit edebilme özelliğine sahiptirler. Erkek bir muhabbet kuşunun konuşma olasılığı dişiye göre daha yüksektir. Peki, muhabbet kuşu nasıl konuşturulur?

Birçok kişinin evinde beslediği muhabbet kuşları taklit etme ve konuşma özelliğine sahiptir. Muhabbet kuşu besleyen hemen herkes kuşunun konuşmasını arzu eder. Ancak muhabbet kuşunun konuşması size bağlıdır. Öncelikle kuşunuz erkek ise dişiye göre konuşma şansı daha yüksek ve hızlıdır. Dişi kuşlar bir düzine kelime konuşurken, erkekler ise 100 kelimeye kadar ezberleyebilmektedir.

MUHABBET KUŞU NASIL KONUŞTURULUR?

Konuşturmak istediğiniz muhabbet kuşunun öncelikle erkek olması gerekir. Aksi takdirde bu süreç daha da uzar.
Muhabbet kuşu yavruları doğduktan 1 ay sonra yeme düşerler. Yeni doğmuş bir muhabbet kuşunu almanız onun eğitimini daha da kolaylaştıracaktır.

Bunun yanı sıra muhabbet kuşu kafesinde ayna, top vs.. sürekli bulundurmayınız. Çünkü dikkatini sürekli olarak onlara verecektir.
Sizden gelen sesleri dikkate alma oranı düşecektir.

Muhabbet kuşunuzun yanına bir kuş daha alırsanız aynı şekilde yine dikkatini size veremeyecektir. Ve konuşma şansı düşük olacaktır.

Muhabbet kuşları içinde p,ç,t,k,ş harfleri geçen kelimeleri daha kolay telaffuz edebilmektedir.

Söylemesini istediğiniz kelimeyi gün içerisinde muhabbet kuşunuza sıkça söyleyin.Aynı kelimeyi sürekli tekrar edin.

Muhabbet kuşlarının en çok söylediği kelimeler; Babacık, aşkım, cici kuş Ortalama konuşma süreleri 4 aylık civarı başlayıp 1 yaşı ve sonrası dahada uzmanlaşmaktadırlar.

Kaynak: Sabah

  • paylaş


İlgili Yazılar :

0 Yorum :

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz yayınlanmaz.