Muhabbet Kuşu Oyuncağa Nasıl Alıştırılır?

 

Bakımı en kolay ve en çok tercih edilen kuş türlerinden biri muhabbet kuşudur. Oldukça sevecen ve akıllı olan bu kuşlar, evde besleme için uygundur. Kafeste beslenecek bir kuş türü düşünüldüğünde ilk akla gene bu tür, oyuncu ve konuşkandır.

Sosyalliği ve eğlenmeyi seven muhabbet kuşları, sahiplerine keyifli dakikalar yaşatır. Konuşmayı hızla öğrenebildikleri gibi muhabbet kuşu oyuncağı gibi ürünler ile eğitilebilir. Evcilleştirmesi kolay olduğundan basit komutlar öğretilebilir.

Muhabbet Kuşu Oyuncak Çeşitleri

Muhabbet kuşu oyuncak çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Farklı karakterdeki kuşlar için farklı oyuncak seçenekleri bulunur. Bu seçenekler arasından size en uygun olanı seçerek, kuşunuzun zevkini bulmanız mümkündür.

Çoğunlukla hareket eden ve ses çıkaran cisimlerden hoşlanan bu kuşlar için benzer formatta oyuncaklar üretilir. Muhabbet kuşu kafes oyuncakları arasında salıncaklar, boncuklar, ziller, çıngıraklar ve toplar bulunur. Bu oyuncaklar kafese monte edilerek veya sabitlenerek kullanılabilir. Belli bir yerde takılı durmalarına rağmen muhabbet kuşunuzun hareket ettirebileceği özelliğe sahiptir.

Muhabbet kuşları, ayna görüntüsünü fark edebilen ve anlayabilen kuşlardır. Bu sebeple muhabbet kuşu oyuncakları nelerdir dendiğinde akla gelebilecek ürünlerden biri de aynalardır. Tünek, küvet, salıncak, top gibi ürünlerin bir parçası olarak eklenebilen aynalar, kuşunuzun yalnızlık hissini engelleyecek ve gelişmesine yardımcı olacaktır.

Aynı şekilde merdiven, halka, tırmanma duvarı, askı, sal, kabuk, dal ve plaka gibi pek çok modelden ürün bulmak mümkündür. Her biri kuşunuzun belirli yetenek ve ihtiyaçlarına hitap eden bu oyuncaklar, uzun yıllar kullanabileceğiniz ve işinize yarayacak ürünlerdir. Deneme yanılma yöntemi ile kuşunuzun hangi türden oyuncakları sevdiğini bulabilirsiniz. Sonuçta kuşunuzun tarzına uygun aktiviteler sunabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu İçin Oyuncak Seçimi

Muhabbet kuşu için oyuncak seçimi oldukça önemli bir olaydır. Her ne kadar basit bir işlem olarak görülse de yanlış seçimler sonucu rahatsızlanan muhabbet kuşları görmek mümkündür. Bu sebeple, oyuncakları nasıl seçilmeli demeden önce muhabbet kuşu oyuncağa nasıl alıştırılır sorusunu sormalısınız.

Kafeslere renk katıp, güzel görüntüler sunan oyuncaklar kuşlar için kimi zaman alışması zor hale gelebilir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta, kuşun olduğu yerde güvende hissettiğinden ve rahat hareket edebildiğinden emin olmaktır. Muhabbet kuşu kafes oyuncakları, ancak bir kuş kendini rahat hissederse severek yaklaşılan ürünlerdir. Güven duygusu olmayan kuşlar, oyuncakları birer tehlike olarak göreceğinden korku içinde olacaktır.

Kendini güvende hissediyor ancak muhabbet kuşu oyuncaktan korkuyor, ne yapmalıyım diye düşünebilirsiniz. Bu noktada oyuncak seçimi ile ilgili noktalar önem kazanır. Pek çok oyuncak türü içerisinde kuşunuza en uygun olan oyuncakları bulmalı ve sunmalısınız. Bu oyuncağı bulmak kimi zaman beklenenden daha uzun sürebilir. Sabırlı olmalı ve olabildiğinde çok seçeneği gözden geçirmelisiniz.

Muhabbet kuşu oyuncağı seçerken, kuşunuzun ihtiyaçlarının farkında olmalısınız. Yalnız bir kafeste yaşayan kuş için aynalı ürünleri tercih etmek pek çok açıdan faydalı olacaktır. Gereğinden fazla kilosu olan kuşunuz için tırmanma duvarı, müzik dinlemeyi seven kuşunuz için çıngırak tercih edebilirsiniz. Hareketli ve enerjisini atmakta güçlük çeken kuşunuz için salıncaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Diğer yanda banyodan hoşlanmayan kuşunuza küvet şeklindeki oyuncaklardan seçerek, eğlenceyi verimli hale getirebilirsiniz.

Muhabbet kuşu oyuncağa nasıl alıştırılır, oyuncak nasıl seçilir, kuş nasıl eğitilir ve benzeri pek çok sorunuz için petmarketburada.com’dan yardım alabilirsiniz. İstediğiniz ürünleri gözden geçirip kolayca sahip olabilirsiniz.

  • paylaş


İlgili Yazılar :

0 Yorum :

Bir cevap yazın :

* E-posta adresiniz yayınlanmaz.